Yandex.Metrica

Kanal Açma

23
Şub

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

kanalizasyon-tikanikligi-acmaBina içlerinde bulunan tuvaletlerin tıkanması sonrası açılabilmesi için oldukça kolay yöntemler ile çözüm sunulmuştur. Yapılan bu çözümler arasında boruların içini görebilen kamera sistemleri başta olmak üzere birçok mekanik açma yöntemleri bu sorunu çözebilmek için kolaylıkla uygulanır. Ancak bu evlerden gelen lavabo ve klozetlerde meydana gelen atıklar kanalizasyonlara giderek burada birikebilir bu birikme sonucunda büyük çaplı gider problemleri ile karşılaşılabilir. Bu problemlerden kurtulabilmek için sizin yapacaklarınız arasında olan tek şey uzman kanalizasyon açan şirketler  ile bağlantı kurmak olacaktır. Bu sayede istenmeyen bu durumdan kurtulabilirsiniz. Bu gibi durumlar genellikle evlerden giderlere atılan yabancı cisimler kaynaklı olabildiği gibi daha büyük çaplı boru arızalarından da kaynaklanabilir. Bu nedenle bu tip bir problem ile karşı karşıya kaldığınızda uzman kişiler ya da belediye yetkililerinden yardım istemeniz en doğru adım olacaktır. Bu şekilde karşı karşıya kaldığınız bu problem sorun olmaktan çıkacak ve oldukça az bir zaman diliminde çözüme ulaşmış olacaksınız. Kanalizasyon boru tıkanıklığı oluşması hakkında genel olarak bilgiler yukarıda yazıldı. Ancak bu sistemlerin açılması için sondaj makinelerinden yardım almak biraz maliyetli olabileceği gibi sizin için en uygun yöntemler arasındadır. Boruların tıkanması büyük bir problem olduğu için sizin en mantıklı olarak yapacağınız şey uzman kişi ve kanalizasyon boru tıkanıklığı çözümü için çalışan şirketlerden yardım almak olacaktır. Bu sayede kötü durumdan kurtulabilirsiniz. Kanalizasyon açan şirketler bu işleri yapabilmek için çeşitli yöntemleri kullanırlar bu yöntemler arasında basınçlı su ile açma işlemini gerçekleştirdikleri gibi daha birçok metodu sizin önünüze sererler. Bu sayede istenmeyen bu gibi durumlardan kurtulmuş olursunuz. Bu tip tıkanmış boruların açılması için gerekli birçok sistemi kullanabilirsiniz. Kanalizasyon tıkanıklığı açma konusunda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kanalizasyon Boruları Tıkanıklığı

kanalizasyon-tikanikligi-acmaApartmanların kanalizasyon sistemlerinde kullanılan borular içinde istenmeyen durumlarla karşılaşıldığında yapılacak en önemli şey bu konu hakkında iyi teknik bilgiye sahip kişilerle bağlantı kurmaktır. İstenmeyen durumların başında gelen kanalizasyon boru tıkanıklığı çözümü için özellikle kamera sistemli kontrol sistemleri olan iş yerleri ile anlaşmak gerekir. Bu kameralarla kanalizasyon giderleri içindeki sorun tamamen görülebilir. Görülen problem herhangi bir kırma işlemine maruz kalmadan tamamen robot sistemleri ile çözülebilir. Boruların tıkanmasındaki baş sebep tuvaletlere yabancı cisim atılmasıdır, apartman dairelerindeki herkes küçük olarak düşündüğü cisimleri lavaboya attığında gider içinde boru tıkanıklığı meydana getirir. Oluşan bu tıkanıklar zamanla katılaşarak çözümü oldukça zor olan sorunlara yol açar.Oluşan bu sorunların çözülebilmesi için kanalizasyon boru tıkanıklığı konusunda uzman kişilerle irtibata geçilir,irtibata geçilen kişiler tüm teçhizatlarını toplayarak sorun olan bölgeyi kontrol için gelirler. Gider boru sorunları oluşma şekline göre ayrılır. Bu sorunlardan bir kısmı da apartman yapımı sırasında oluşan molozların boru içlerinde kalmasıdır. Bu küçük parçalar zamanla etraflarını bazı parçaları tutarlar, bu sebeple bir zaman sonra boru tıkanıklığı meydana gelir. Bu boru tıkanıkları kötü bir hal aldığında bütün bina sakinlerinin rahatsız olmasına sebebiyet verebilir.  Öyle bir durum alır ki bu sorun ilk başlarda koku yaparak sorun yaratır, bu durum bina sakinlerinin oldukça fazla rahatsız olmasına sebebiyet verir. Özellikle kanalizasyon tıkanıklığı oluştuğunda kullanılan lavabo ve klozetler de taşkınlara sebebiyet verir. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız bina içi kanalizasyon sisteminde sorun oluşturacak kokular hissettiğiniz de gereken önlemi acilen almanız gerekir.   Bu önlemler arasında en önemlisi boru tıkanıklığı yaşamamak için apartman içinde bulunan tüm bireylerin bilgilendirilmesi gerekir. Bu sayede sorun yaşama sıklığınız oldukça azalır. Tıkanıklık açma işlemini azalttığınız takdirde içinde bulunduğunuz apartmanda kanalizasyon kokuları duymazsınız.

Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozetlerde tıkanıklık açmak için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden biri pompa yöntemi ile klozet tıkanıklığı açma işlemini yapabilirsiniz, yaptığınız bu işlemde göz önünde bulunduracağınız ve açabilmeniz için en önemli etken pompanın klozete uygun olmasıdır. Uygun olan pompa ile kolaylıkla klozet borusu tıkanıklığı giderilebilir. Ayrıca bu yöntemi yapmadan önce klozetin içinde bekletmeniz gereken bazı kimyasallar olabilir, bu kimyasallar boru içinde bulunan tıkanıklığı sorun olmaktan çıkarabilir: çünkü bu kimyasal kire derinlemesine etki ederek çözülmesine yol açar çözünen kir de kolaylıkla pompa yardımı ile çekilir. Bu kimyasalları her türlü markette kolaylıkla bulabilirsiniz. Klozet açılması için bir başka yöntem de su ile doldurduğunuz klozete deterjan dökerek aynı kimyasal madde gibi etki yaratmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde tekrar pompayı kullanarak klozet tıkanıklığı açma problemi çözülmüş olur. Yapılacak işlemler arasında teknik bilgi gerekse de başka yöntemler de kullanılabilir. Boru tıkanıklılığını klozetlerde çözmek için su akış yolunda kullanabileceğiniz uzun bir tel işi görebilir. Bu teli bulmakta zorluk çekerseniz tel askılıkları keserek büküp tel olarak kullanabilirsiniz. Bu tel yardımıyla boru tıkanıklığı problemini çözebilirsiniz. Ancak bu tür işleri yaparken dikkat edilmesi gereken bir konu da sağlıktır. Klozet içine elinizi sokmadan önce çift kat eldiven giyilmeli bu sayede istenmeyen hastalıklara yakalanma riskiniz azalır. Bu gibi durumları kendiniz yapamazsanız teknik olarak bu işi bilen kişilerden yardım alınabilir. Yardım aldığınız kişilerin bu konular hakkında gereken tüm bilgiye sahip olmasına dikkat edin. Bu tür teknik elemanlar sizin yapamayacağınız konularda gereken hassasiyeti göstererek problem çözmede yardımcı olur. Bunların teknik olarak boru içi tıkanıklığı problemini çözmek için kameralı sistemi vardır. Bu sistem yardımıyla boru içinde oluşan tıkanıklar kolaylıkla görülür. Boru içindeki tıkalı olan yer tam olarak belirlendiği için sorunun kaynağı bulunmuştur.

Kanalizasyon Gideri Açma

kanalizasyon-tikanikligi-acmaKanalizasyon giderleri sorunları istenmeyen problemlerin başında gelir. Hiç kimse bu tür problemle karşılaşmak istemez ancak istenmeyen bu durum gider tıkanıklığı sorunuyla karşılaştığınız zaman çözüm aramanıza sebebiyet verir. Var olan çözümler arasında en çok işinize yarayacak çözüm metodu teknik alt yapıya sahip kişilerle irtibata geçmektir. Gider açma oldukça zor bir iş olduğu için bu tür işleri yapacak kişiler oldukça azdır. Bunun için bazı firmalar boru açma sistemleri adında birçok yöntemi kolaylıkla yapabilmek için teknik aletler kullanırlar. Kullanılan aletler arasında kanalizasyon robot sistemleri başta gelir. Bu sistem en çok kullanılan metottur. Gider içindeki borular zamanla paslanarak kir tutmaya başlar tutulan bu kirler katılaşır ve kanalizasyon tıkanıklığı problemini karşınıza çıkarır. Bu problemle başa çıkabilmek için yapacağınız en önemli şey boruları kaliteli seçmektir bu borular kaliteli olursa zaman içinde daha az yıpranır ve etrafına zarar daha az verir. Boru sistemleri bu sayede sizin ve sevdiklerinizin sağlıklı bir yaşam sürmesine vesile olur. Maddi ve manevi anlamda daha az sorun yaşarsınız. Tıkalı borular apartmandaki ilişkilerinizi de olumsuz yönde etkileyebilir. Kanalizasyon giderlerinin bulunduğu yerler büyük makinelerin ulaşamadığı yerlerde olabilir. Bu nedenle kamera yöntemi ile sorunlu olan yerin belirlenmesi yapılacak işler arasında en başta gelir. Bu sayede büyük ve maliyetli kazılar yapmadan sorun çözülebilir. Çünkü bu tarz çalışmalarda nokta atışı yapılarak sorun çözülmüş olur.  Sizde bu tür problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız ya da karşılaşmışsanız boru açma işlemlerinde tecrübeli kişilerden yardım almalısınız.

21
Ağu

Wc Gideri Tıkalı

wc-gideri-tikali

Wc Gideri Tıkalı

Wc gideri tıkalı gibi durumların tuvaletin kullanımını etkileyerek özellikle yayılan kötü kokular fazla derece de rahatsız edici olmaktadır. Tuvaletlerin her açıdan çok fazla kullanımı zamanla boruların daha hızlı ve kötü bir şekilde eskimesine neden olur. Üstelik kullanılan birçok temizlik ürünü ve kimyasal ürünleri de borunun aşınarak zamanla daha fazla hasarın oluşmasına neden olur. Aşınan bu noktalardan atılan maddelerin geçişi yavaşlayarak sürekli kullanım ile de yavaş yavaş birikmeye ve bir müddet sonrada tıkanmanın oluşmasına neden olur.

Yaşanan bu tıkanma da wc gider tıkalı gibi sorunların oluşmasına neden olarak aslında meşakkatli problemlerinde oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle zaten zor olan bir sorunun giderilmesi konusunda da daha fazla sıkıntıların yaşanmasına izin verilmeden en sağlıklı şekilde gidip uzman bir firmadan yardım almak olmalıdır. Tıkanıklık konusunda sunulan ve birçok kolaylığın da aynı anda yaşanmasına neden olan Avrupa’dan özel olarak ithal edilen cihazlar sayesinde wc gideri tıkalı gibi sorunların çözümlerin de çok daha hızlı sonuçlar almak mümkün olmaktadır. Yapılan onarımlar sırasında tuvaletin yada duvarların hiçbir bölgesinde kırma yada parçalama gibi işlemlere yer verilmeden tamamen hasarsız bir şekilde tıkanıklığın giderilmesi sağlanmaktadır.

Yapılan işlemler de tıkanıklığın oluştuğu noktasal tespitlerinin yapımı için kullanılan görüntüleme özelliğine sahip cihazlar ile en kısa sürede tespit edilerek robotla ile müdahale edilmektedir. Yapılan müdahaleler ile wc gider tıkalı gibi sorunlara neden olan maddelerin temizlenmesi sağlanıp eskisinden çok daha iyi bir hatta sahip olmanız sağlanır. Bu kaliteli işlemler için bizleri aramayı unutmayın.

21
Ağu

Kanal Gideri Açma

kanal-gideri-acma

Robotlarla Kanal Gideri Açma

Kanal gideri açma işlemlerin de uygulanan yöntemlerin problemleri çözme açısında çok büyük kolaylıklar sağladığı gibi aynı zamanda da büyük zararlar ve sadece giderlerinize değil dış bölgelerde de ciddi derece de sorunların oluşmasına neden olmaktadır. Kanallar çok eski zamanlarda döşenerek günümüz kadar gelen hatlar olmaktadır. Gider borularını kullanarak dökmüş olduğumuz suların yada attığımız artık maddelerin hepsi kanala giderek sağlıklı bir şekilde kullanmamız sağlanmaktadır.

Fakat bazı durumlarda meydana gelen eskimeye yada hattın kayması sonucu uzun yıllar boyunca kullanmış olduğumuz hattın aslında kullanılmadığının farkına varırız ki bu durum da hem duvarın zeminin de hemde özellikle giriş katlarda oturanlar için büyük sıkıntıların yaşanmasına neden olur. Duvarın suyu çekmesi ile yavaş yavaş çürümeye başlayan duvarlar ve buna bağlı olarak şişen parkeler kanal gider açma işlemlerinin biran önce doğru bir şekilde yapılmasını gerektirmektedir. İhmal edilmesi yada sürekli ertelenmesi dökülen bütün suların yavaş yavaş borularda dolmasına neden olup hiç beklemediğiniz bir anda suyu döktüğünüzde yada musluğu açtığınızda suyun gitmediğini ve hatta bütün bir pisliğinde lavaboda dolduğunu görürsünüz.

Bu durumda tabi ki hiç hoş bir durum olmamaktadır. Bunu engellemek ve en doğru şekilde kanal gideri açma işlemlerinin yaptırılması için uzmanlaşmış ve kadrolarımızdan ve en son teknolojide kullandığımız cihazlardan faydalanarak sorunun en hızlı çözümlerini de sağlayabilirsiniz. Özellikle bu noktada sağlamış olduğumuz hizmetler de tamamen kalite ve en profesyonel çözümler yer alarak kanal da oluşan bütün sorunların saatlerce kırılma ve parçalanma gibi işlemler ile uğraşılmasına yer verilmeden kırmadan kanal gideri açma işlemlerimiz için çağrı merkezlerimizden sorularınızı cevaplandırabilirsiniz.

21
Ağu

Kanalizasyon Tıkanıklığı

kanalizazyon-tikanikliği
Kırmadan Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon tıkanıklığı gibi problemlerin en fazla yaşandığı bölgeler mahalle araları yada eskiyen binaların kanalları olmaktadır. Kanallar da meydana gelebilecek sorunların hiçbiri sürekli oluşan yada olumsuz sonuçların yaşandığı problemler olmamaktadır. Fakat eski ve yıpranmış bir hatta sahipseniz ve yapılması gereken onarımların ihmal edilmesi sürekli kanaldan kaynaklanan sorunlar ile uğraşmanıza neden olur. Sadece sizin değil yan apartmanınızın bodrumlarına sızan sular, yaşanan tuvalet tıkanmaları neredeyse hemen hemen her problemin nedeni kanalda var olan sorunlar olmaktadır.

Bunların doğru bir şekilde yapılması ve giderilmesi konusunda sağlanan hizmetlerin büyük bir öneminin olduğunun bilincine vararak her durumda kanalizasyon tıkanıklığı açma konusunda en doğru işlemlerinde sunulmasını sağlamış olduk. Yurt dışından özel olarak ithal ettiğimiz cihazlar sayesinde oluşan sorunlar karşısında en doğru çözümleri belirleyerek tamamen hasarsız kırmadan, dökmeden işlemler ile her sorunun giderilmesini sağlamış olduk. Bu noktada yapmış olduğumuz işlemlerde kullanılan kameralar ve dedektörler ile hem giderlerden hemde kanaldan aynı anda yapılan tespit çalışmaları her açıdan sağlıklı ve hatasız işlemler ile kanalizasyon tıkanıklığı konusunda onarımların yapılmasını sağlamıştır.

Tıkanmaya neden olan bölgelerin tespitinden sonra yapılan işlemler de tamamen hasarsız bir şekilde sunulan hizmetler ile saatlerce yapılan kazma işlemlerinin bir kenara bırakılmasına neden olarak teknolojinin sunmuş olduğu her hizmetten de faydalanmanız sağlanmaktadır. Sizde kanalizasyon tıkanıklığı sorunu yaşıyorsanız ve doğru bir firma arayışı içindeyseniz hemen bizleri arayarak sorununuzun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

20
Ağu

Kameralı Kanal Açma

kamerali-cihaz-acma

Kanalizasyon sistemlerinin düzenli çalışması şehir sağlığı açısından çok önemlidir. Şehrin tüm pis sularının şehir dışına aktarılması kanalizasyonlar sayesinde olur. Bu kanalizasyonların düzgün çalışmaması veya tıkanması belirli bölgelerde tıkanıklığa neden olur. Bu tıkanıklık olan bölgelerde pis su taşmaları yaşanabilir. Yaşanan bu pi sus taşmaları çeşitli hastalıkların yaşanmasına da neden olabileceğinden dolayı bu tıkanıklık problemlerinin bir an önce çözülmesi gerekir. Günümüzde bazı firmalar bu sorunu çözmek için kameralı kanal açma çalışmalarını yaparlar. Bu sayede kanal tıkanması problemi ortadan kalkacak ve istenmeyen hastalık problemlerinin yaşanmaması sağlanacaktır. Bundan dolayı yaşanan tıkanıklık problemleri zaman kaybedilmeden giderilmelidir. Günümüzde birçok firma kanal açma hizmeti sunmaktadır. Fakat sıradan firmalar bu sorunu çözmek için genellikle kırım işlemleri yaparlar ve bunun sonucunda gereksiz masraflar açılabilir. Bunun yanında sektörün en iyi firmaları tıkanıklık problemlerini çözmek için yatırım yaparlar. Bu yatırımlar sayesinde önemli cihazları satın alırlar. Yani bu firmalar ellerinde bulunan cihazlar sayesinde kanal tıkanıklığı problemini ortadan kaldırırlar. Bu firmalar kameralı kanal açma çalışmaları da yaptıkları için sorun olan bölgeye en etkin çözüm tekniklerini seçebilirler. Bu sayede kırım işlemine gerek kalmadan sorun çözülebilecektir. Bu kanal tıkanıklığı problemi pis su taşmalarına neden olacağından dolayı kötü bir koku yayılma problemi de oluşacaktır. Bu kötü koku ile beraber türemekte olan hastalık taşıyan bakteriler, çeşitli hastalıkların yayılmasına da neden olacaktır. Bundan dolayı kanal açma çalışmalarının etkin bir şekilde yapılması gerekir. Çünkü bu sorunların anında çözülememesi, sorunun daha da büyümesine neden olabilir. Bundan dolayı tıkanıklık yaşanması durumunda kanal açma çalışmalarının yapılması gerekir. Yağan yağmur sularının, dökülen ağaç yapraklarını kanalizasyonlara sürüklemesi ve bu yaprakların tozlarla ve sularla birleşmesi sonucu, zaman içerisinde kanal tıkanmasına neden olacaktır. Bu tıkanmalar şehir altyapısında bulunan kanalizasyonlarında yaşanacaktır. Bunun dışında tüm binaların altında da kanalizasyon sistemleri bulunur. Bu kanalizasyonlar tüm binanın pisliğini çekeceğinden dolayı tıkanma durumunda tüm pislik en alt kattan veya bodrum kattan çıkacaktır. Böyle bir durumda kanal açma çalışmalarının yapılması gerekir. Bu sayede bu büyük sıkıntılar ortadan kaldıracaktır. Ayrıca bina altı tıkanıklıklarında tüm binayı kötü bir koku saracağından dolayı bir an önce kanal açma çalışmalarının yapılması gerekir. Bu çalışmalar tüm sıkıntıları ortadan kaldırmaya yarayacaktır. Ayrıca günümüz teknolojisi sayesinde uzman firmalar kameralı tıkanıklık açma tekniklerini kullanmaktadır. Bu sayede orunlar çok çabuk tespit edilebilecektir. Bu sayede sorunlar bilgisayar ekranına yansıtılacak ve soruna neden olan nesneler net bir şekilde görülebilecektir. Bu sayede sıkıntı giderme çalışmaları daha iyi yapılabilecektir. Bundan dolayı kameralı tıkanıklık açma tekniklerini kullanan firmalar bu sorunları daha kolay giderebilmektedirler. Ayrıca bu çalışmalar yapılırken herhangi bir kırım işlemi yapmaya gerek kalmayacağı için daha ekonomik bir çözüm şekli olacaktır.

Kırmadan Kanal Açma

kamerali-kanal-acmaGünümüzde birçok firma tıkanan kanalizasyonların açılması hizmetini sunarlar. Bu çalışmalar kimi zaman kırım gerektirirken, kimi zamanlarda ise kırım işlemine gerek kalmaz. Bu tamamen firmaların çalışma şekillerine ve kullandıkları cihazlara bağlıdır. Bundan dolayı kırmadan kanal açma çalışmalarını yapan firmalardan destek almak hiçbir yer kırılmadan sorun giderilebilir. Bu firmalar hem tıkanıklık tespitinde hem de tıkanıklık probleminin çözülmesinde kırım işlemi yapmazlar. Yani her tıkalı kanal problemi kırım işi yapmak anlamına gelmez. Çünkü günümüz teknolojisinde kullanılan cihazlar sayesinde kanalların tıkanması durumunda, sorunlar çok çabuk bir şekilde çözülecektir. Kameralı kılavuzlar tıkalı kanallara gönderilerek sorun olan bölge bilgisayar ekranına aktarılacaktır. Ayrıca belirlenen tıkanıklık bölgesi yüzeyden termal kameralar ile taranarak bu görüntüler de bilgisayara aktarılacaktır. Bu görüntüler incelenerek tıkanmış kanalların nasıl bir yöntem ile açılabileceğine karar verilir. Bu çalışmalar sorun tespiti çalışmalarıdır. Çalışmalar tamamen kameralı çalışmalar olduğu için kırım işlemi gerektirmez. Bundan sonra yapılacak olan çalışma tıkanıklık açma robotu ile sorun çözme çalışmalarıdır. Tıkanmış kanallar bu tıkanıklık açma robotu sayesinde açılabileceğinden dolayı bu çalışmalar en etkili çalışmalardır. Bundan dolayı cihazla tıkanıklık açma çalışmaları yapan firmalar kırma işlemleri yapmadıklarından dolayı bu sorunlar daha ekonomik bir şekilde çözülür. Bundan dolayı böyle sıkıntılı bir durum olması durumunda ilk yapılması gereke n bu firmalardan destek almak olmalıdır. Günümüzde yaşanabilecek olan kanal tıkanıklığı problemlerinde yapılması gereken cihazla tıkanıklık açma çalışmalarını yapan firmalardan destek almak gerekir. Bu sayede problemler hem kısa süre içerisinde çözülecek hem de sorun en ekonomik bir şekilde çözülecektir. Yani kanal tıkanıklığı problemleri yaşanması durumunda sorun çözümünde bu firmalar ile çalışmak gerekir.

Bina Altı Kanalizasyonlar

kamerali-kanal-acmaŞehrin can damarı olan kanalizasyon sistemleri tıkanıklık problemi yaşayacak olur ise çok kötü durumların s-cereyan etme ihtimali yüksektir. Kanalizasyon sistemleri sadece şehir altyapılarında bulunmaz. Bu kanalizasyon sistemleri bina altlarında da bulunur. Bina altı kanalizasyonlar binanın tüm pis sularının binadan şehir alt yapısına aktarılmasına aracılık eder. Binaların her dairesinde giderlere atılabilecek olan yabancı maddeler bina altı kanalizasyonların tıkanmasına neden olabilir. Bundan dolayı bu tıkanıklığa neden olmamak için hiç kimsenin giderlere yabancı madde atmaması gerekir. Fakat kanalın tıkanması durumunda zaman kaybetmeden tıkalı gider açma çalışması yapılması gerekir. Bu sayede sorun ortadan kalkacağından dolayı bina altında kötü bir kokunun olması olayı ortadan kalkacaktır. Bu tıkanıklık problemleri anında çözülmez ise sorun büyüyebilir. Yani bina altı kanal tıkanıklığı anında çözülmez ise kötü kokunun yanında hastalık problemlerinin de yaşanması durumu ortaya çıkabileceği için bu çalışmaların bir an önce yapılması gerekir. Yani hem koku probleminin çözülmesi hem de hastalık oluşumu engellenmesi için bu tıkanıklık probleminin bir an önce çözülmesi gerekir. Kısaca özetlemek gerekir ise bina altı kanal tıkanıklığı problemleri büyük sorunlar oluşturur. Tüm binanın da giderlerinin tıkanması anlamına gelen bu sorun bir an önce çözülmelidir. Yani tıkanıklık sorunu çözme çalışmaları ne kadar erken yapılır ise tüm bina sakinleri o kadar çabuk bu sorundan kurtulacaktır. Tıkalı gider açma çalışması yapılana kadar bina sakinleri giderleri kullanamayacağından dolayı büyük bir mağduriyet durumu oluşabilir. Bunda dolayı bu mağduriyet durumlarının bir an önce ortadan kalkması için kanal açılması çalışmalarının bir an önce yapılması gerekir. Ayrıca sorun zamanında çözüme kavuşturulmaz ise tıkanıklık problemi şehir kanalizasyon sistemine bağlanan noktalara ulaşabilir ve sorun oldukça büyüyebilir. Bundan dolayı kanal açılması için zaman kaybedilmemelidir. Yani sorun çözme çalışmaları ne kadar erken yapılır ise sıkıntılar o kadar çabuk çözülür. Ayrıca bu çalışmalar uzman ekipler tarafından yapılacak olur ise hiçbir kırım işleminin yapılmasına da gerek kalmayacağından dolayı sorun oldukça kısa bir süre içerisinde çözülecektir. Yani tıkanıklık sorunu çözme çalışmaları bu uzman ekipler tarafından yapılacak olur ise sorunlar oldukça kısa bir süre içerisinde çözülmesinin yanında kırım işlemi de yapılmayacağından dolayı bu çalışmalar oldukça ekonomik çalışmalar olacaktır. Bunda dolayı böyle bir sıkıntı ile karşı karşıya kalınması durumunda mutlaka bu ekipler ile temasa geçmek gerekir. Bu çalışmalar her zaman için en etkili çalışmalar olacaktır.