Yandex.Metrica

Kanal Tıkanıklığı Açma

kanal-tikanikligi-acmaKanal tıkanıkları meydana gelen problemler arasında en büyük sorunu yaratan istenmeyen bir sorundur.  Bu sorunların çözümü için yapılabilecek en mantıklı şey iyi ve bu konularda tecrübe sahibi kişi ve kuruluşlardan yardım almaktır. Ancak bu şekilde kanal tıkanıklığı problemi çözülebilir. Çözüm bulmak istiyorsanız özellikle iyi ekiplerden kurulmuş kişiler size yardım etmelidir. Boru için tıkanıklık problemlerinde çözüm bulan kişiler yani teknik elemanlar sizin sorununuzu çözebilir. Bu çözüm yöntemleri arasında en çok kanal makinelerinden yardım alan teknik elemanlar boru tıkanıklığı çözümü için kamera sistemlerini de kullanırlar. Kanallar bütün apartmanların giderlerine bağlı olan sistemlerdir bu sistemlerin belirli aralıklarda tıkanması bazı problemlerin habercisi olabilir. Bu boru tıkanıkları genellikle toz ve yağların birikmesinden dolayı olur. Kanal makineleri ile tıkalı boru açma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Yapılan bu sistemlerle boru kanalları daha temiz ve atılacak olan suyun daha akışkan ve temiz şekilde akması sağlanmış olur. Bu makineler robot sistemleri ile donatıldığında kanal tıkanıklığı açma işlemi daha kolay yapılır. Teknik olarak yeterli alt yapıya sahip eleman ve iş yerleri size gereken yardımı sağlar. Bu yardımlar arasında küçük kanalları görebilmek için kamera sistemleri ile donatılmış teçhizatlar kullanırlar. Kullanılan kanal tıkanıklığı açma makineleri yeni teknolojiye uygun ve iyi bir sisteme sahip olması önemlidir. Kanalların bu şekilde temizlendikten sonra düzenli olarak belirli aralıklarda ve periyotlar da temizlenmesi önemli ve gereklidir. Bu şekilde periyotlara uygun temizlenme yapılırsa zamansız sorunlarla karşılaşılmaz. Bu makineler bir kişi yardımıyla kullanıldığı gibi boru içi tıkanıklık problemlerini çözmede en önemli yardımcılar arasındadır. Kanal açma makinelerinin yaptıkları işlemlere göre birçok çeşidi vardır. Bu çeşitler arasında boyut olarak ve işlevsel çeşitliliğe bağlı birçok makine arasından seçim yapılması ve soruna uygun teçhizatların seçilmesi oldukça önemlidir. Uygun seçilen makinelerle boru tıkanıklığı kolaylıkla açılabilir ve sorunun tamamen çözülmesi sağlanmış olur.

Klozet Kanal Tıkanıklığı

kanal-tikanikligi-acmaKanal tıkanıklıklarının ve buna bağlı klozet tıkanıklıklarının başlıca sebebi giderlerin iyi şekilde temizlenmeyip uygun olmayan cisimlerin atılmasıyla oluşur. Atılan bu cisimler zamanla kimyasal olarak katılaşma ve buna bağlı olarak boru tıkanıklılığı problemini beraberinde getirir. Bu sebeple kanallarla giden sistem borularının temiz kalması için içerilerine yabancı madde atmamak en doğrusudur. Bu şekilde davranıldığı takdirde apartman pis su kanalları temizliği işlemi zorluk olmaktan çıkar.  Bu sayede daha az masraflı temizlikler yapılır. Kanal tıkanıklığı sorunu genel bir problemdir. Bu problemi aşmak için kanal makineleri ve kanal temizleme makineleri uygun şekilde seçilerek kullanılmalıdır. Seçilen bu makinelerin uygun ve iyi bir şekilde kullanımının sağlanması için teknik olarak bu konuda uzman kişilerden yardım alınması en doğrusudur. Klozet borularının zamanla korozyona uğraması bu bölgelerde bazı istenmeyen cisimlerin birikmesine yol açar. Bu tür bir problemin çözülmesi için de kimyasal maddeler kullanılabilir. Bu maddeler ile içeride oluşan katının yumuşaması ve etrafında oluşan kirlerin sökülmesi sağlanabilir. Eğer bu şekilde söküm işlemi yapılamıyorsa basınçlı su verilerek bu problem aşılabilir. Basınçlı su verme işlemi ince bir boru yardımı ile yapılırsa boru tıkanıklığı sorunu kökten çözülebilir. Ancak bazı durumlarda kanal içi tıkanıklıklar basınçlı su ile açıldığında iç taraflara doğru giderek tekrar sorun olabilir. Tam olarak bir çözüm olmayan bu yöntem her zaman işe yaramaz. Bu gibi durumlarda yapılacak en iyi şey kamera sistemli teknik alt yapıya sahip gider açma işyerleri ile irtibata geçmektir. Bu şekilde zahmetsiz tıkanıklık açma sağlayabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

kanal-tikanikligi-acmaLavabolarda meydana gelen tıkanıkları açmak için birçok yöntem olduğu gibi bu yöntemlerin uygulanış şekli de oldukça önemlidir. Uygulanma yöntemleri arasında herkesin kolaylıkla yapabileceği yöntemler olduğu gibi uzman kişilerin yapacağı bazı yöntemler de vardır. Kolay yöntemler arasında olan kimyasal çözücü kullanmak en kolay ve işe yarar problemlerin başında gelir. Lavabo tıkanıklığı sorunu çözümü için kullanılan bu yöntemde herhangi bir marketten aldığınız kimyasalı lavabo içine döktükten sonra sıcak su dökerek açılmasını sağlayabilirsiniz. Tıkalı lavabo bu şekilde açıldığı gibi bazı durumlarda kokuyu da önleyecek etkiye sahiptir. Ancak bu yöntem her zaman işe yaramayabilir. Evin mutfağındaki lavabo boru tıkanıklığı sorunu olduğu zaman açılamıyorsa teknik olarak bu problemi çözecek kişilerden yardım almanız gerekir. Bu teknik elemanlar lavabo tıkanıklığı çözümü için gereken bütün önlemleri alırlar. Özellikle tıkalı olan bölgenin tespiti için bazı özel teknolojik aletleri kullanarak tıkalı boru sorunu çözümü için gereken her şeyi yaparlar. Tespit edildikten sonra yapılacak olan en önemli şey herhangi bir yerin kırılmadan ve zarar vermeden tıkalı olan boru içinin temizlenmesidir. Bu temizleme işlemi özel kanal açıcı robot yardımı ile yapıldığı gibi bazı başka yöntemlerde uygulanabilir. Bu yöntemler için teknik olarak en iyi hizmeti verecek kişileri bulmanız sizin problem çözüm zamanınızı kısaltır. Ayrıca boru tıkanıklığı problemi çözüldükten sonra bu bölgelerin belirli aralıklarla temizlenmesi oldukça önemlidir. Bu temizleme işlemi yapıldığı takdirde bir daha böyle bir problemle karşılaşma riskiniz ortadan kalkar. Oldukça kolay yöntemlerle çözülecek olan bu problemler bir daha karşınıza çıkmaz. Lavabo boru yapısı itibariyle tıkanmaya oldukça elverişlidir. Ancak içlerine yabancı madde atmamak ömrünü oldukça uzatır.

Pis Su Kanal Tıkanıklığı Açma

kanal-tikanikligi-acmaApartman içlerinde bulunan bütün boru tesisatlarının birleştiği ana sistemlerde istenmeyen bazı tıkanıklıklar olabilir. Bu tıkanıklıkların önüne geçebilmek için yapacağınız bazı işlemler bu problemin oluşma sıklığını azaltır. Su kanal tıkanıklığı açma işleminde kendi başınıza yapacağınız bir şey yoktur. Özellikle pis su kanallarında oluşan boru tıkanıklığı problemi teknik olarak yeterli kişilerle yapılmalıdır. Sağlık yönünden dikkat edilmesi gereken bu iş oldukça titiz bir şekilde yapılmalıdır. Apartman gider boruları zaman içinde istenmese bile tıkanır. Bu tıkanıklar için kanal içinde kolayca hareket eden robotlar size oldukça iyi bir şekilde yardımcı olur. Bu robotlar önceden kamera ile tıkanıklık bulma sonrası içeriye gönderilerek tıkalı bölgenin açılması sağlanır. Robotların tıkalı borular etrafındaki katılaşmış pislikleri ezerek yok ettiği gibi vakumlama yöntemi ile de bu işi çözebilir. Açılan kanallar uygun şekilde temizlendiği takdirde koku ve su taşkınları yaşanmaz. Birçok apartmanın gelen sorunu olan bu hata kolay şeklide çözüldüğü gibi aksi durumda istenmeyen büyük problemlere yol açabilir. Bu problemler arasında geri dönüşü olmayan boru çatlakları oldukça yüklü bir maliyete sebep olur. Bu maliyetler sonucunda apartman sakinlerinden gereken ödemeler alınır. Pis su kanalları büyük kanallar olduğu gibi bazı apartmanlarda da diğerlerine göre küçük boyutlarda da vardır.  Bu boyutlara göre kullanılan robot sistemleri değişir. Değişen robotlara göre de maliyetler de belirli şekillerde değişkenlikler olabilir. Kanal pis su boruları çaplarına göre de çeşitlidir. Apartman da bulunan daire sayısına göre gider su borusu uzunlukları ve çapları değişir. Apartmanlara kurulan bu boru sistemleri uygun olmazsa özellikle pis su kanal boruları gereken yükü çekemez ve taşkınlara neden olabilir. Bu sebeple özellikle apartmanlarda bu tür kanal boruları sistemine dikkat edilmelidir.

Leave A Comment