Yandex.Metrica

Kırmadan Tıkanıklık Açma

 

kirmadan-tikaniklik-acma

Robotla Kırmadan Tıkanıklık Açma

Kırmadan tıkanıklık açma tıkanıklık sorunları, evlerin veya iş yerlerinin herhangi bir gider deliğinde ya da borusunda meydana gelen can sıkıcı durumlardır. Tuvalet, banyo, mutfak, lavabo giderlerinde veya bu giderlerin herhangi birisinin borusunda meydana gelebilecek tıkanıklık durumlarında artık teknolojik yöntemler kullanılarak kısa süre içerisinde çözüm sağlanabiliyor. Önceden evde ya da iş yerinde bir tıkanıklık olması durumunda sorunlu bölgenin büyük kısmının yıkılması, fayansların yerinden çıkarılması vs. gibi birçok masraflı ve zahmetli durumla karşılaşırdık. Ancak artık bütün bunlara gerek kalmadan son model teknolojik aletler yardımıyla kırmadan tıkanıklık açma işlemi kısa süre içinde gerçekleştiriliyor. Öncelikle makine ile yapılan tıkanıklık tespit işlemlerinde hiçbir şekilde bir yıkım işlemine gerek olmadığını belirtmek isterim. Eğer illa bir yıkım yapılacak ise bu işlem sadece bölgesel olarak tıkalı bölgeye uygulanır. Ama çoğunlukla buna da gerek kalmadan makineler sayesinde işlem kısa süre içinde yapılır.

Kırmadan Tıkanıklık Açma Servisi

Ülkemizde henüz boruların içinden görüntü almayı sağlayan kameralı robot sistemi üretilmiyor. Ancak kullanımı etkin bir biçimde çoğu tesisatçı tarafından yapılmaktadır. Kırmadan tıkanıklık açma işlemlerinde tesisatçıların en büyük yardımcısı artık bu cihazlar olmuştur. Tıkanma durumlarına neden olan birçok etken bulunmaktadır. Örneğin; tuvaletlerde meydana gelen tıkanıklıkların nedeni çoğunlukla tuvalet kağıtlarının suyu emici özelliği nedeni ile gider borularındaki suları emmesi ve şişip boruların ek kısımlarında tıkanmalara neden olmasıdır. Tabi buna neden olan şey tuvalet giderinden atılan katı bir cisim veya diğer atıklar da olabilir. Önceden soruna neden olan şeyin tam olarak ne olduğunu tespit etmek oldukça zordu. Tuvalet taşının veya klozetin yerinden çıkartılmasının gerektiği durumlar bile oluyordu. Bu da tesisatçı ustanın kırdığı fayansları onarmak için yeni bir usta bulmamız gerektiği anlamına geliyordu. Hem zaman açısından hem de masraf açısından oldukça sıkıntılı bir durumdu.

kirmadan-tikaniklik-acma

Kırmadan tıkanıklık açma yöntemlerinde ise zaman konusunda endişe etmenize hiç gerek yok. Eğer tıkanmaya neden olan şey çok sağlam yapıya sahip katı bir cisim değil ise özel robot ile parçalanarak kanalizasyon sistemine gönderilmesi oldukça kolaydır. Tıkanmaların en çok görüldüğü diğer bir gider bölgesi de mutfaklardır. Çok sayıda yağlı bulaşığın yıkanması ile yağlar gider borularından içeriye doğru akar. Maydanoz parçaları, çay atıkları gibi diğer atık maddeler de bunun üzerine eklenince tıkanıklık kaçınılmaz bir durum haline geliyor. Tıkanıklığı gidermek için gider pompası kullanılsa da bu çoğu zaman geçici bir çözümden öteye gidemez. Gider pompasının uyguladığı basınç nedeni ile tıkanıklık yaratan madde kütleleri birbirini sıkıştırarak daha sağlam bir hale de dönüşebilir. Kimyasal lavabo açıcı ilaçlar da genellikle aynı etkiyi gösterirler. Eğer şansınız varsa tıkanıklığa neden olan maddeler ilaç sayesinde eriyip hiçbir yere takılmadan kanalizasyon borusuna gider.

Kırmadan Tıkanıklık Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Ama şansınız yok ise maddeler yapıştığı yerinden kalkıp, diğer maddeler ile birleşerek borunun farklı bir bölgesini daha sağlam bir biçimde tıkayabilir. Bu yüzden tıkanma durumlarında mutlaka kırmadan tıkanıklık açma yöntemleri kullanılmalı ve tıkanıklığa neden olan şey teknolojik aletler ile tespit edilmelidir. Tıkanıklık durumlarında kalıcı çözümler elde edebilmek için sorun giderildikten sonra mutlaka yeniden bir kontrol yapılmalıdır. Evinize veya iş yerinize çağırdığınız tesisatçının bu son kontrolü yapmasına mutlaka dikkat ediniz. Bir tesisatçı işini yarım yamalak yapar bunun cezasını tüketici çeker ve ertesi gün başka bir tesisatçıya daha fazla para ödemek zorunda kalır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için tesisat sisteminizi mutlaka işinde güvenilir ve uzman tesisatçılara emanet edin.

Leave A Comment