Yandex.Metrica

Robotla Tıkanıklık Açma

 

robotla-tikaniklik-acma

Kırmadan Robotla Tıkanıklık Açma

Robotla tıkanıklık açma sisteminin geliştirilmesi ile hem tesisatçılar hem de tüketiciler rahat bir nefes almış oldu. Tıkanıklık sorunları herkesin mutlaka bir dönem uğraşmak zorunda kaldığı bir sorundur. Ancak doğru yöntemler kullanılmazsa bu sorunla uğraşmak hiç de kolay değildir. Hem tespitin yapılması aşamasında hem de onarım aşamasında doğru ve hızlı bir yol izlemek müşteri memnuniyeti açısından çok önemlidir. Tesisat sektöründeki belirli firmalar ve tesisatçılar da bu memnuniyeti sağlamak için çabalamaktadır. Evimizde veya işyerimizde herhangi bir tıkanıklık olması durumunda güvenilir ve uzman firmalarla çalışmamız bu yüzden en faydalısıdır. Robotla tıkanıklık açma yönteminde kısa sürede kalıcı çözüm elde edilmesi amaçlanır. İşlem sırasında hiçbir şekilde bir yıkım yapılmasına gerek yoktur. Tesisat işini profesyonel anlamda yapan firmalar tarafından kullanan robot teknolojisi sayesinde tıkanık olan bölgenin mutfakta mı, banyoda mı, tuvalette mi olduğu hiç önemli değildir.

Robotla Tıkanıklık Açma Firmasının Fiyatları

Mesela en basit olan bir küvet tıkanması durumunu örnek verelim. Basit dediğime bakmayın giderilmesi oldukça zor olan tıkanmalardır. Küvet vücut temizliğinin yapıldığı bir alan olduğu için birçok kıl, kir ve diğer atıklar gider deliği üzerinde toplanır. Suyun yardımıyla içeri giden bu maddeler, borulardan gidebildiği yere kadar gider ancak boruların döndüğü yerlerde dirseklerde birikerek tıkanmalara neden olabilir. Bu gibi tıkanmalar bir an önce giderilmezse banyo içerisinde pis kokulara neden olur. Gider deliğinden içeri akan sular kirlenmiş bir şekilde geri gelebilir. İşte böylesi durumlarda robotla tıkanıklık açma yöntemleri kullanılarak sorun kısa süre içinde giderilir. Önce boruların içinden görüntü almayı sağlayan kameralı robotlar gönderilerek sorunun neyden kaynaklandığı ve tam olarak nerede olduğu tespit edilir.

robotla-tikaniklik-acma

Kamera düzeneği gider borularının içinde ilerleyerek buradan aldığı görüntüleri bilgisayar ortamına aktarır. Böylelikle yukarıdaki tesisat görevlisi boruların içini izleyebilme olanağına kavuşur. Sorun bulunduktan sonra kamera düzeneği geri çekilir ve özel tıkanıklık açma robotu delikten içeriye gönderilir. Sahip olduğu sarmal tasarım sayesinde tıkanmaya neden olan kıl ve diğer maddeleri kendisine dolayarak çıkartan robot aynı zamanda tıkanmaya neden olan şey katı bir cisim ise bunu da parçalayarak gider borusundan dışarı atılmasını sağlar. Bu işlem herhangi aksi bir durum çıkmaması halinde kısa bir süre içinde yapılıp bitirilir. Robotla tıkanıklık açma yöntemi kullanılarak yapılan işlerde sorun en fazla 1 gün içerisinde giderilebilir. Bir gün sürmesi için beklenmedik bir ters durumun çıkmış olması gerekir. Küvet tıkanıklığı bu yöntemle hiçbir yere zarar vermeden giderilir. Tıkanıklık sorunları tesisat sisteminin gider borularına bağlanan bütün bölgelerinde meydana gelebilmektedir.

Robotla Tıkanıklık Açma Servisi

Örneğin klozet tıkanması durumlarında yine robotla tıkanıklık açma yöntemleri kullanılarak sorun giderilir. Klozet tıkanması sorunları en sık karşılaşılan durumlardandır. Klozet tıkanmaları durumunda sorun iki bölgeden birisinden kaynaklanıyor olabilir. Normal borular veya kaynak boruları. Sorun kaynak borularında ise karşılaşılan durum ciddi bir durumdur ve mutlaka uzman bir kişi tarafından giderilmesi gereklidir. Ancak diğer borularda ise bu sorun pek ciddi derecede bir şey değildir ve kolayca giderilebilir. Sorunun nerede olduğunu anlamanın yolu sadece gözlem yapmaktır. Klozet içinde bulunan sular gidiş hızına göre sorunun olduğu bölgeyi belirler. Eğer su çok yavaş bir şekilde azalarak gidiyor ise sorun küçük demektir. Ancak hızlı bir şekilde gidiyor ve sonra pis bir su geri geliyorsa sorun kaynak borularında demektir. Robotla tıkanıklık açma yöntemiyle bu sorunlar da diğer yöntemlere oranla rahat ve kalıcı bir şekilde giderilebilir.

Leave A Comment