Yandex.Metrica

Slider

20
Ağu

Tıkanıklık Açma

tiikaniklik-acma

Günümüzde yapıların hem pis su tesisatlarında hem de temiz su tesisatlarında bazı problemler yaşanabilmektedir. Özellikle pis su tesisatında yaşanan problemler daha fazladır. Bu problemler genellikle giderlerin tıkanmasından dolayı meydana gelir. Bu gibi durumlarda tıkanıklık açma çalışmaları yapılması gerekir. Bu çalışma yapılmaz ise pis sular gider borularından geri dönecek ve tıkanan giderin bulunduğu bölgeyi pis su basacaktır. Bundan dolayı tıkanıklık açılma çalışmalarının vakit kaybetmeden yapılması gerekir. Ayrıca bu problem kötü bir kokunun yayılmasına da neden olur. Yaşanabilecek olan bu sorunlar bazen çok kolay bir şekilde çözüle bilirken kimi zaman ise mutlaka uzman ekipler tarafından müdahale gerektirir. Marketlerde satılmakta olan gider açıcı kimyasal maddeler ile bu sorun giderilmeye çalışılabilir. Bu çalışmayı genellikle ev hanımları yaparlar. Bu gider açıcı kimyasal maddeler tıkanıklık olan bölgeye dökülerek yapılan bu çalışmanın tamamlanabilmesi için kimyasal üzerine sıcak su dökülmesi gerekir. Bu işlem yapılırken dikkatli olmak gerekir. Çünkü sıcak su dökülürken kimyasallar kabaracak ve sıçrama ihtimali olacaktır. Bu durumda kimyasalların tene temas etme ihtimali olacağından dolayı bu çalışma dikkatli yapılmalıdır. Kimyasalların tene temas etmesi durumunda mutlaka bol su ile yıkanmalıdır. Bu kimyasallar ile yapılacak olan tıkanıklık açılma çalışmaları olumlu sonuç vermez ise yapılması gereken uzman ekiplere başvuru yapmak olmalıdır. Çünkü bu ekipler tıkanıklık açma konusunda vermiş oldukları hizmetler ile kendilerinden çokça söz ettiren ekiplerdir. Bu ekipler sorun giderme çalışmalarında cihazla tıkanıklık açma tekniklerini kullandıkları için bu sorunlar çok kolay bir şekilde çözüme kavuşmaktadır. Bu konusunda uzman olan ekipler arıza giderme çalışmalarını yaparken kullandıkları cihazlar sayesinde hiçbir yeri kırmadan sorunları gidere bilmektedirler. Öncelikle tıkanıklık sorunu yaşanan bölgede arıza tespit çalışması yaparlar. Bunun nedeni arıza tam olarak tespit edilerek en iyi çözüm yolunu bulmaktır. Arızanın olduğu bölge kameralı cihazlar ile taranarak sorun tespiti yapıldıktan sonra etkili bir sorun giderme çalışması yapılır. Bu sayede tıkanıklık sorunu kesin bir şekilde çözüme kavuşacaktır. Günümüzde bayanların bu sorundan ne kadar korktukları bilinir. Özellikle mutfak lavaboları çok sık tıkanır. Bunun nedeni ise mutfak lavabolarına dökülen çay posaları ve yemek artıklarıdır. Bundan dolayı bayanların kendilerine göre mutfak tıkanıklığı açma teknikleri vardır. Bu teknikler genellikle marketlerde satılmakta olan kimyasal maddeler ile mutfak açma pompaları dır. Bu çalışmaların sonuç vermemesi durumunda mutfak tıkanıklığı açma konusunda uzman ekiplerden destek almak gerekir. Bu ekipler yapacakları çalışmalar ile sorunu ortadan kaldıracak ve giderlerin eskisi gibi çalışmasını sağlayacaklardır. Bundan dolayı bu ekiplerin yapacakları çalışmalar çok değerli çalışmalardır.

Kameralı Tıkanıklık Açma

tikaniklik-acma

Günümüzde teknoloji her anlamda büyük gelişme göstermiştir. Teknolojide ilerleme tesisat konularında da yaşanmaktadır. Bu değişen ve gelişen teknoloji sayesinde imal edilen cihazlar ile yapılan çalışmalar her zaman için daha etkin sonuçlar verir. Günümüzde tıkanıklık açma konusunda kullanılan kameralı tıkanıklık açma çalışmaları sayesinde bu sorunlar daha kolay çözüme kavuşabilir. Bu çalışmayı sadece sektörün öncü firmaları yaparlar. Bunun nedeni ise bu cihazlar öyle ucuz cihazlar değildir. Yani sadece profesyonel olarak hizmet veren firmalarda bulunan bu cihazlar sıkıntıların daha kolay çözülmesini sağlarlar. Bundan dolayı yaşanabilecek olan tıkanıklık problemlerinde mutlaka kameralı tıkanıklık açma hizmetini sunan firmalardan destek almak gerekir. Bu firmalar öncelikle arıza tespit çalışmaları yaparlar. Bunun için öncelikle sorun yaşanan bölgeye kameralı kılavuz gönderilerek sorun olan bölgenin bilgisayar ekranından izlenmesini sağlarlar. Bu sayede tıkanıklık tespiti yapılmış olacak ve sorun çözümü için en etkili sorun çözme teknikleri belirlenecektir. Bu tür sorunlarda en etkili çözüm araçları yine teknolojiden yararlanılarak imal eden cihazlardır.  Bu sayede tıkanıklık açma çalışmaları etkin bir şekilde çözülecektir. Çünkü bu ekipler sorunları gidermek için tıkanıklık açma robotu kullanırlar. Bu sayede tesisatta olan sorun hiçbir yere zarar vermeden çözülebilecektir. Bu çalışmayı sadece sektörün öncü firmaları yapabildiği için bu tür sorunlarda tıkanıklık açma robotu ile sorun çözen firmalardan destek alınmalıdır. Fakat bu çalışmaların yerine sıradan tesisatçıların yapacağı çalışmalar tercih edilecek olur ise sorun daha da büyüyebilir. Ayrıca bu tip çalışmalar tesisatların kırılmasına neden olabilir. Çünkü bu firmalar tıkanıklık tespiti yaparken biraz kırım işlemleri yapmak zorunda kalabilirler. Fakat bunun yerine robotla tıkanıklık açma tekniklerini kullanan firmalar ile çalışmak daha akılcı çözümler olacaktır. Ayrıca bu tür çalışmalarda kırım işlemi yapılmayacağı için sorun daha az masrafla çözülebilecektir. Bundan dolayı tıkanıklık problemleri yaşanması durumunda bu şekilde robotla tıkanıklık açma çalışmaları yapan firmalarından yardım almak gerekecektir. Bu sayede bu sorunlar etkin bir şekilde ve çok kısa zamanda çözülecektir.

Cihazla Tıkanıklık Açma

tikaniklik-acmaGünümüz teknolojisi kullanılarak birçok tesisat sorunu çözülebilmektedir. Yani tıkanıklık sorunları günümüz teknolojisi kullanılarak çok kolay bir şekilde çözülebilir. Bundan dolayı yaşanabilecek bu gibi durumlarda yapılması gereken bu teknolojiyi kullanan firmalar ile temas kurmak gerekir. Bu firmalar hem sorun tespiti hem de sorun giderme çalışmalarında teknolojik ürünler kullanırlar. Yani kameralı kılavuz ile tıkanıklık tespiti yapmak sorunun net bir şekilde tespit edilmesini sağlar. Bu şekilde sorun olan bölge ve soruna neden olan yabancı maddeler bilgisayar ekranlarından ehli kişiler tarafından izlenecek ve en doğru onarım çalışmaları planları yapılacaktır. Çünkü rasgele yapılacak olan çözüm çalışmaları bazı durumlarda sorunun büyümesine neden olabilir. Bundan dolayı kameralı kılavuz ile tıkanıklık tespiti yapan firmaların yapacakları çalışmalar her zaman için daha etkili olacaktır. Örneğin banyolarda yaşanabilecek olan gider tıkanıklığı problemlerinde banyo tıkanıklığı açma çalışmalarını yapan firmalar öncelikle arıza tespit çalışmaları yaparlar. Bu sayede sorun daha kolay bir şekilde çözülebilir. Bundan dolayı olası bir banyo gideri tıkanıklığında banyo tıkanıklığı açma tekniklerini kullanan firmalardan destek almak sorunun en kısa sürede çözülmesini sağlayacaktır. Fakat öncelikle yapılması gereken cihazla tıkanıklık tespiti yapmak gerekir. Bu sayede sorunlar daha net bir şekilde belirlenecek ve arızalara hangi cihazlar ile müdahale edileceği belirlenebilecektir. Günümüzde hem bina altı hem de şehir alt yapılarında bulunan kanalizasyon sistemleri de bazı nedenlerden dolayı tıkanabilir. Bu tıkanıklıklar su basma problemlerini de beraberinde getirir. Bundan dolayı sorun büyümeden kanal tıkanıklığı açma çalışmaları yapılmalıdır. Bu sayede sorunlar çok çabuk bir şekilde çözülecek ve su basma problemleri ortadan kalkacaktır. Bu çalışmadan önce de mutlaka cihazla tıkanıklık tespiti yapılması gerekir. Çünkü arızanın tespiti tam olarak yapılmadan kesin sonuç sağlanamaz. Yani tıkanan herhangi bir giderin eskisi gibi çalışması için yapılması gereken öncelikle arıza tespit çalışmalarıdır. Bu sayede tıkanıklık çözülürken sonradan tıkanmaya neden olabilecek sorunları da çözmek mümkündür. Yani kanal tıkanıklığı açma işlemleri mutlaka konusunda uzman ekiplere yaptırılmalıdır. Çünkü bu firmalar kullandıkları cihazlar ve sorun çözme teknikleri sayesinde en etkili çözüm yollarını kullanırlar. Bundan dolayı herhangi bir nedenle tıkanacak olan herhangi bir tıkanıklık probleminde bu firmalar ile temas kurulması en iyi çözüm yolu olacaktır. Ayrıca bu firmalar kırım işlemleri yapmadıkları için daha ekonomik çözüm yolu olacaktır.

20
Ağu

Su Kaçağı Tespiti

su-kacagi-tespiti

Su kaçağı tespiti istenmeyen ve bulunması oldukça zor olan bir sorundur. Bu sorun ile başa çıkabilmek için bu konu hakkında oldukça fazla tecrübeye sahip elemanlar ile irtibata geçmeniz oldukça önemlidir. Çünkü bu gibi durumlarda istenmeyen sorunlarla karşılaşma riskiniz ve olasılığınız oldukça fazladır. Bu nedenle eğer bu şekilde bir su sızıntısı ya da kaçağı ile ilgili sorun yaşıyorsanız hemen çaresine bakmanız gerekir, yoksa daha sonra bu sorun daha fazla büyüyecek ve içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Özellikle duvar içlerinde olan su sızıntısı duvarlara zarar verir ve bir bakıma duvarı da gereken istenmeyen durumu giderebilmek için tamir edebilmeniz gerekir. Su kaçak tespiti eskiden bütün duvarların kırılması sonucu boruların kontrolü ile anlaşılıyordu. Ancak bu gibi duruma düşmemek için özel metotlar ile sızıntıları kontrol eden kişilerden yardım almanız sizin yararınıza olacaktır. Bu şekilde daha rahat ve hiç başka bir masrafa girmeden problemi çözmüş olursunuz. Su borusu kaçakları özel elektromanyetik cihazlar ile bulunduğu taktirde kolaylıkla nokta atışı yapılarak sorunlu bölge tamir edilebilir. Bu sayede evinizde büyük yıkımlar yaşamadan sorunun üstesinden gelirsiniz. Masraf yönünden az  bir meblağ harcayarak bu sorundan kurtulmuş olursunuz. Su kaçakları herkesin başına gelebilecek genel bir problemdir. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için özel olarak yetiştirilmiş elemanlarla irtibata geçmelisiniz. Bu sayede kolaylıkla su kaçağı sorununu tespit eder ve üstesinden gelmiş olursunuz. Ayrıca çözüm sırasında hiçbir şekilde duvar ya da döşeme kırılması yaşamazsınız. Tespitlerde uygulanan yöntemler arasında olan sesli ve görüntülü izleme cihazları sizin için en uygun ve kullanışlı cihazlardır. Su kaçağı problemi için geliştirilmiş olan bu cihazlar her türlü mekan ve ortamda kullanılabilir. Kullanım yöntemleri de uzman ellerde olduğu sürece oldukça basit bir hal alır. Sızıntının kontrolü bu cihazların iyi bir şekilde kalibre edilmesi ile rahat bir hal alır.

Su Borusu Çatlak Problemi

su-kacagi-tespitiYıllar geçtikçe apartman , hastane, okul gibi toplu yaşam alanlarında su kaçağı problemi yaşanabilir. Bu problemin yaşanmasından çok nasıl çözüleceği önemlidir. Çözüm yöntemleri arasında en gözde yöntem ses dalgaları ile ve ultrasonik gözlem cihazları ile yapılmasıdır. Gözlem yapılan bu cihazlarla kolaylıkla problemleriniz çözülür. Çözüm sırasında ise hiçbir şekilde duvar ya da fayanslarınıza zarar gelmez bu da sizin ek bir maliyete girmenizi engeller. Yeni sistemlerle bu tip kazı ve boru çıkarma yöntemleri kullanılmamaktadır. Boru sızıntıları ve çatlakları kolaylıkla çözülebilir. Çözüm arayacak hale gelmeniz için duvar içine gömülü boruların çatlaması gerekir. Bu çatlak boru problemleri yılların verdiği boru yıpranmaları sebebiyle gerçekleşir. Bu sıkıntılar zaman içinde kontrol edilemez bir hal aldığında uzman su tesisatçıları sizin için en iyi yöntemleri sunar. Sunulacak yöntemler arasında olan ses yardımı ile su kaçağı bulma en gözde yöntemler arasındadır. Bu yöntem özel bir cihaz yardımı ile şüpheli olan su sızıntısı bölgesinin kontrolü yapılarak bulunur. Çok küçük sesleri büyülterek özel kulaklığı sayesinde teknisyenin duyması sağlanır. Elektronik cihazların geliştiği bu dönemde su sızıntısı bulma yöntemlerinde de gelişmiş cihazlar kullanılır. Bu cihazlar yurt dışından ithal edilerek kullanıma alınır ve çok az su tesisatçı tarafından kullanılır. Bu nedenle özel olarak bu işi yapan su sızıntısı problemleri çözümü için üstün yetenekli ve konu hakkında eğitim alan kişiler gerekli yardımı size gösterir. Yapılan bu yardım sizin ve ailenizin bu sıkıntıyı tekrar çekmemesi için önem arz eder.

Su Tesisatı Sızdırmazlık Testi

su-kacagi-tespitiYeni teknolojide yapılan su borusu döşemelerinde plastik borular kullanılır. Eğer sizde su tesisatı sıkıntısı çekmek istemiyorsanız kaliteli ve uzun ömürlü tesisat borularını kullanmalısınız. Bu sayede evinizin içinde bulunan bir çok yatırım sonucu elde ettiğiniz sistemler bozulabilir. Markalı ve standart sahibi borular kullandığınız takdirde bu tip problemlerle karşılaşmazsınız. Ancak bazı zamanlarda bu tarz kaliteli boruların kullanılması yeterli değildir. Öncelikle böyle bir iş yapacaksanız kaliteli ve işi bilen tesisatçı elemanlar ile yanlarında bulunan ustalardan yardım almanız yararınıza olur. Bu işleri bilen ustalar su borusu döşeme işinde plastik boruların birbirine kaynatılması sırasında kaynak sıcaklığına dikkat eder. Bu sıcaklığa dikkat edilmediği takdirde boru cidarlarında incelik sonucu su kaçağı meydana gelir. Bu sorun fark edilmediği takdirde zamanla buralarda oluşan su basıncı sebebiyle su sızıntısı ve su kaçağı tespit edilir. Fark edilmesi oldukça zor ve zamana bağlı olan bu problemin çözümü oldukça basit olmasına rağmen eğer borular duvar ya da fayans içine döşenmişse bu durum oldukça yüksek maliyetli olur. Küçük bir hata sonucu oluşan su sızıntısı ve boru su çatlağı problemi büyük masraflara yol açar. Bu tip sorunla karşılaşılmak istenmiyorsa önceden de dediğimiz gibi iyi kalitede plastik boru ve su tesisatçısı bulunup bu işi yaptırmak gerekir. İyi su tesisatçısı işini bitirdikten sonra gerekli kontrolleri yaparak işinin doğruluğundan emin olur. Bu emin olma işini yapacağı testlerle pekiştirir. Bu testler arasında en çok kullanılan yöntem özellikle apartman içlerinde kullanılan su basıncının 1,5 -2 katı basınçla yaptığı sisteme su vermektir. Verilen bu su yıllar geçtikçe başınıza gelecek problemi kısa zamanda karşınıza çıkarır. Sızdırmazlık testi diye adlandırılan bu yöntem oldukça kolay ve yapılabilirliği yüksek olan bir yöntemdir. Bu testin yapılma zamanı üç gün ile dört gün arasında değişmekle birlikte biraz daha fazla yapılması daha iyidir. Bu sayede yıllar sonra karşınıza çıkan problemlerle kısa zamanda tanışırsınız. Eğer bu test sonuçları uygun olmazsa ne yapılırsa yapılsın su sızıntısı problemi engellenemiyorsa yüksek basınç kaynaklı olduğuna karar verilir. Bu basınç engelllenmezse büyük problemlerin habercisidir. Su basınç azaltıcı cihazlar sistem girişlerine monte edilir ve değişkenlik azaltılmış olur. Bu test sırasında kullanılan su renkli bir sıvı olarak da kullanılabilir.bu test sonucu tahribatsız sızdırmazlık yöntemi olarak da bilinir. Ayrıca bazı su tesisatçıları boru  içine yanıcı olmayan ve herhangi bir zarar teşkil etmeyen gazlar ile de sızdırmazlık testi yapabilirler. Bu basınç sahibi gaz boruların içinde belirli bir süre gezdirilir gezdirilme sırasında boruların içinde gaz kaçağı bulunduysa bu büyük problem sorun olacağının habercisidir. Ayrıca ultrasonik  sızdırmazlık testi yapılarak da su kaçağı öngörülebilir.

Pis Su Kaçağı Sorunları

Pis su boruları uygun eğimde ve teknik olarak uygun şekilde yapılmazsa büyük sorunlara yol açabilirler. Bu sorunlar arasında altınızda bulunan dairenin tavan kısmına sızıntı olarak görülen büyük problem karşınıza çıkabilir. Su sızıntısı problemi belirtileri olarak tavan kısmında sarartı ve kararma belirtileri arasındadır. Ayrıca banyo ve tuvalet duvarlarında oluşan kabarmalar bu kaçağın habercisi olabilir. Bu tip problemlerle karşılaşmışsanız su kaçağı tespiti yapan firmalar sizin yardımcınız olacaktır. Bunlar tahribatsız olarak sızıntı olan bölgenin noktasal tespitini yapar ve gerektiği kadar bölümü kırarak sizin daha az maliyete girmenizi sağlar. Piyasa içinde oldukça cüzi miktarlara çalışan bu iş yerleri sizin ve ailenizin en iyi şekilde bu işten kurtulmasına vesile olur.

20
Ağu

Kanal Açma

kanal-acmaYaşam alanlarının daha sağlıklı olması için kanalizasyon sistemlerinin verimli çalışması gerekir. Bunun nedeni ise şehrin pis sularından dolayı yaşanabilecek sorunlardır. Bu pis sular şehir dışına atılamaz ise bu sorunların yaşanması muhtemel olacaktır. Kanalizasyon sistemlerinde herhangi bir nedenden dolayı tıkanıklık sorunu yaşanacak olur ise su basmaları ve mikrobik bakteri yayılması muhtemel sorunlardır. Bu gibi durumlarda zaman geçirmeden kanal açma çalışmalarının yapılması gerekir. Bu çalışmalar zamanında yaptırılmaz ise sorun daha da büyüyebilir. Tıkalı kanal sorunu hem dökülen ağaç yaprakları ile logarlara atılan yabancı maddelerden dolayı hem de bina tesisatlarının gider borularına atılan yabancı maddelerden dolayı olabilir. Bu gibi kanal tıkanıklığı problemleri yaşanması durumunda kanal açma çalışmalarını yapan firmalar ile görüşmek gerekir. Günümüzde bu işi yapan birçok firma bulunur. Bu firmalardan bazıları eski düzen çalışmalar yaparak gelişi güzel sorun giderme çalışmaları yaparken, konunun uzmanları teknolojik cihazlar kullanarak sorunu kırım işlemi bile yapmadan çözerler. Bundan dolayı yaşanabilecek olan kanal tıkanıklığı sorunlarında çalışılacak olan firma buna göre seçilmelidir. Yapılacak olan çalışmalar bu sorunu ortadan kaldıracak şekilde olmalıdır. Tıkalı kanal sorunu istenmeyen durumların oluşmasına neden olabilir. Bu durumlar tıkanma yaşanan bölgede pis su basması gibi olaylardır. Pis su basması sonucu ortamı çok kötü bir koku sarar. Bu koku çok kısa bir sürede yayılacağından dolayı nahoş bir durum cereyan eder. Ayrıca tıkalı kanallar açılmadığı takdirde ortamı mikroplar saracağından dolayı çeşitli hastalık problemleri de yaşanabilir. Bundan dolayı tıkanmış kanal problemleri yaşanması durumunda kanal açma çalışmalarının yapılması gerekir. Günümüzde bazı firmalar bu sorunu ortadan kaldırmak için özel cihazlar kullanırlar. Bu sayede sorun kısa bir sürede çözülecek ve kanal eskisi gibi verimli çalışacaktır. Bundan dolayı tıkanmış kanalların açılması zaman kaybedilmeden yapılmalıdır. Ayrıca bu firmalar bu çalışmaları yaparken tesisata zarar vermezler. Bundan dolayı da daha az masraf çıkacaktır. Yani kanal temizleme çalışmaları yapılacağı zaman firma seçimi çok önemlidir.

Şehir alt yapısında bulunan kanalizasyonlar şehrin pis sularını şehir dışına aktarılmasını sağlarken, bina altı kanalizasyonları ise tüm binanın pis sularını şehir alt yapısına aktarmayı sağlar. Bundan dolayı bina altı kanalizasyon sistemlerinde de zaman içerisinde tıkanma sorunu yaşanabilir. Bu alanda oluşacak kanal tıkanma problemleri daha çok can sıkan problemleridir. Çünkü yaşanan tıkanıklık tüm binanın mağdur olmasına neden olacak olmasıdır. Ayrıca tüm binayı pis bir koku kaplayacağından dolayı zaman geçirmeden tıkanmış kanalların açılması gerekir. Bu sayede kötü koku problemi ortadan kalkacak, bunun yanında mikrobik bakteri oluşumu da engellenmiş olacaktır. Yani hastalık yayılma ihtimali ortadan kalkacaktır. Bundan dolayı kanal temizleme çalışmalarının yapılması çok önemlidir. Bu çalışmalar günümüzün lider firmaları tarafından yapılacak olur ise sorun çok kısa bir sürede çözülür ve kırım yapılmayacağından dolayı daha ekonomik çalışmalar yapılmış olur.

Cihazla Kanal Açma

kanal-acmaHem şehir alt yapısında hem de bina altlarında bulunan kanalizasyon sistemleri bulunur. Bu kanalizasyon sistemlerinde herhangi bir nedenden dolayı tıkanıklık sorunu yaşanabilir. Dökülen ağaç yaprakları ve logarlara atılan yabancı maddeler şehir kanallarının tıkanmasına neden olur. Günümüzde cihazla kanal açma çalışmaları yapılabildiğinden dolayı kırım yapılmadan sorunlar çözülebilir. Ayrıca bina altı kanallarında yaşanan kanalizasyon tıkanması sorunu daha vahim durumlar olduğundan dolayı kanal açma çalışmaları zaman geçirmeden yapılmalıdır. Günümüzde kırmadan kanal açma çalışmaları yapılabildiğinden dolayı bu hizmeti sunan firmalardan destek almak her zaman için daha etkili çalışmaların yapılmasını sağlar. Bundan dolayı bu tür sıkıntıların yaşanması durumunda sorunu gidermesi için seçilen firmanın kullandığı cihazlar çok önemlidir. Yani kameralı gider açma çalışmalarının yapılabiliyor olması sorunların daha kısa sürede giderilmesini sağlayacaktır. Bundan dolayı bu tür sıkıntılar cihazla kanal açma tekniklerini kullanan firmalar ile çalışmak daha avantajlı olacaktır. Tıkanma problemleri çözülürken öncelikle sorun tespit çalışmaları yapılır. Kameralı kılavuz kullanılarak yapılan tıkanıklık tespiti çalışmaları, sorun çözülmesi için en iyi başlangıç çalışmalarıdır. Bundan dolayı kanal tıkanıklığı problemlerinin yaşanması durumunda sorun çözmek için kameralı kanal açma çalışmaları yapan firmalardan yardım alınmalıdır. Bu firmalar yaptıkları çalışmalarda kameralı çalışmalar sayesinde kırmadan kanal açma işlemi yapacak ve hiçbir yere zarar vermeden sorun çözülebilecektir. Özellikle bina altı kanalizasyon sistemlerinde kanalizasyon tıkanması problemleri yaşanması durumunda vakit kaybedilmeden bu ekiplere ulaşmak gerekir. Yani yaşanabilecek olan kanal tıkanıklığı sorunlarında, bu sorundan bir an önce kurtulmak için kanal açma çalışmalarının acilen yapılması ve istenmeyen durumların oluşmaması gerekir.

Kanal Açma Robotu

kanal-acmaGünümüzün teknolojisi ile kırım yapılmadan kanalizasyon sistemlerinde oluşan tıkanıklık problemleri çözülebilmektedir. Bu çalışmalarda kullanılan cihazların en önemli olanı kanal açma robotudur. Bu robot sayesinde tıkanmış bölgeler çok kolay bir şekilde açılır. Bunun için yapılması gereken bu hizmetleri sunan kişilerden yardım almak olacaktır. Yani robotla kanal açma teknikleri sayesinde kırım işlemleri yapılmayacağından dolayı sorunlar çok daha ekonomik bir şekilde çözülebilecektir. Bu çalışma şekli kanal açma teknikleri arasında en etkili olan çalışma şeklidir.

Herhangi bir nedenden dolayı yaşanabilecek olan tıkanmış kanalların açılması için yapılacak olan çalışmaların etkili çalışmalar olması gerekir. Kanal tıkanması sonucu oluşabilecek olan sorunlar daha da büyümeden çözüme kavuşturulabilir. Bundan dolayı kanal tıkanma problemleri bir an önce çözülmelidir. Kanal tıkanma problemleri bir an önce çözülmez ise kötü koku problemleri yaşanabilecek olduğundan dolayı bu tür sıkıntılar yaşanmadan bu sorun ortadan kaldırılmalıdır. Ayrıca bu çalışmalar yapılırken boş yere kırım işlemleri yapılmalı ve sorun ortadan kaldırılırken boş yere masraf açılmamalıdır. Yani sorun yaşanması durumunda robotla kanal açma tekniklerini kullanan firmalar ile çalışmak her zaman için en avantajlı çözüm şekli olacaktır. Yani kanal açma robotu ile yapılan çalışmalar sayesinde sorun kesin bir şekilde çözüme kavuşturulurken, hiçbir yere de zarar vermez. Bundan dolayı herhangi bir nedenden dolayı kanalların tıkanması durumunda, sorun giderme çalışmaları bir an önce yapılmalıdır. Ayrıca piyasada kanal açma işlemlerini yapmak için birçok firma vardır. Tıkanmış kanalların açılması için özel cihaz kullanan firmalar ile çalışma yapmak daha akılcı çözüm tekniklerindendir. Yani günümüzde birçok kanal açma teknikleri bulunur. Bu tekniklerin arasında teknolojinin gerektirdiği cihazları kullanarak çalışmaların teknikleri en iyi tekniklerdir. Ayrıca bu çalışmaları yapan firmalar ile çalışmak çok ta ekonomik olacaktır. Yani tıkanmış kanalların açılması için kırım yapılmadan çalışma yapan firmalar ile çalışmak daha ekonomik olacaktır. Bunun nedeni kırım işlemleri her zaman için ekstra harcamaları getireceğinden dolayıdır. Yani kırım yapılmadan yapılacak olan sorun giderme çalışmaları diğer çalışmalara göre daha avantajlıdır. Ayrıca kırım gerektiren çalışmalar yapılacak olan kırım işlemleri sırasında sorunun büyümesine de neden olabilir. Bu riski almamak için bu tür çalışmaları yaptırmamanız gerekir. Bunun yerine kırmadan sorun giderme çalışmaları yapan firmalara bu sorunun çözdürmek her zaman için daha ekonomik olacaktır. Ayrıca kameralı cihaz kullanan firmalar sorunu bilgisayar ekranından görecekleri için sorunlara daha etkin çözüm şekilleri uygularlar. Bundan dolayı bu firmalar ile çalışmak gerekir.

20
Ağu

Petek Temizliği

petek-temizligiGünümüzün en modern ısınma aracı kuşkusuz kombilerdir. Kombiler petek vasıtası ile yapılarda ısınma sağlar. Düzenli aralıklar ile petek temizliği yapmak daha verimli ısınma sağlar. Bundan dolayı peteklerin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Bu sayede kombiler yaktığı yakıtın karşılığını tam olarak verecektir. Bundan dolayı petek temizleme işlemi yapmak kombinin daha az yakıt harcamasını sağlar. Bundan dolayı kirli petekler fazla yakıt harcanmasına sebep olacaktır. Petek temizliği yapmak zor bir iş olmamakla beraber, uzman kişilerin yapacağı petek temizleme işlemi her zaman için daha etkili olacaktır. Ayrıca peteklerin temiz olmaması fazla yakıt harcamasının yanında peteklerin zamanla zarar görmesine de neden olabilir. Bundan dolayı düzenli olarak yapılacak olan petek temizliği peteklerin ömrünü de uzatacaktır. Bundan dolayı petek temizliği nasıl yapılır bilmek gerekir. Yani kirli petekler zaman içerisinde kireç oluşumunu arttıracağından dolayı zamanla peteklerin delinmesine neden olabilir. Petekler temizlenirken tesisatta bulunan suyun komple boşaltılması gerekir. Su boşaltıldıktan sonra özel petek temizleyici kimyasallar tesisata dökülür. Bu kimyasallar petek içerisinde bulunan kireçleri sökeceğinden dolayı bu pisliklerin dışarı atılması gerekir. Bunun için sisteme tekrardan su verilir. Su verilmesinin ardından su basıncı arttırılarak bu pisliklerin tekrardan sisteme dönmeden dışarı atılması gerekir. Bu sayede etkin bir petek temizliği yapılmış olur. Yani konusunda uzman ekipler petek temizliği nasıl yapılır bilirler. Peteklerin düzenli olarak temizlenmemesi petekte kireç oluşumuna neden olacak ve bu kireçlenmeler birçok zarara neden olacaktır. Çünkü peteklerde kireç oluşumu hem peteklerin ısınmasını engelleyecek hem de peteklerin su kaçırmasına yani delinip zarar görmesine neden olabilir. Ondan dolayı bu işlem düzenli olarak yapılmalıdır. Bu sayede hem kombi düzgün çalışacak hem de düzgün çalışmasından dolayı yakıt tasarrufu sağlayacaktır. Ayrıca temiz olmayan petekler ısınmayı etkileyen faktörlerin başında gelir. Isınmayı etkileyen faktörlerden bir diğeri ise peteklerin hava yapmış olmasıdır. Bundan dolayı kombi tesisatı bulunan yapılarda daha verimli bir ısınma sağlamak için petekler nasıl temizlenir bilinmesi gerekir. Bu sayede petekler kolayca temizlenecek ve yakıt tasarrufu sağlanacaktır. Yani can sıkan kombi faturalarının gelmemesi için petekler nasıl temizlenir bilen kişiler tarafından peteklerin temizlenmesi birçok avantajı beraberinde getirir. Bundan dolayı bu işlem hafife alınmamalı ve düzenli olarak yapılmalıdır.

Peteklerin Havasını Alma

petek-temizligiPetekler belli dönemlerde hava yapabilir. Bu hava yapma peteklerin tam olarak su ile dolmaması demektir. Peteklerde hava olması peteklerin net olarak ısınmamasına neden olur. Bundan dolayı peteklerin havasını alma işlemini yapmayı biliyor olmak gerekir. Bu işlem herkes tarafından yapılabilecek bir işlemdir. Yani herhangi bir ustayı çağırmaya gerek yoktur. Fakat ilk yapılacak işlem peteklerin suyunu kontrol etme işlemini yapmak gerekir. Yapılan kontrol sonucunda petekler hava yapmış ise yapmanız gereken bir purjör anahtarı ile peteklerin yan tarafında bulunan purjör vanasını açmak olacaktır. Bu vana açıldıktan sonra sun gelene kadar havanın çıkması sağlanır. Su gelince petekte hava kalmamış demektir. Bu sayede peteklerin havası alınmış olur. Yani petekler hava yapmış ise yapılması gereken çok kolay bir biçimde peteklerin havasını alma işleminin yapılması gerekir. Bu kolay işlem sayesinde petekler daha iyi ısınacak ve yakılan yakıtın daha verimli yakılması sağlanacaktır. Bundan dolayı ısınmayan peteklerin suyunu kontrol etmek gerekir. Ayrıca hava yapmış peteklerin altı kolay kolay ısınmayacağından dolayı hava yapmış olan petekler kolayca tespit edilebilir. Tespit yapıldıktan sonra yapılması gereken sadece bir purjör anahtarı kullanarak purjör vanasından petekte bulunan havayı boşaltmak gerekir. Yani peteklerin altı ısınmıyor ise öncelikle peteklerin havaları kontrol edilmelidir. Çünkü kirli peteklerin olması da peteklerin altı ısınmıyor gibi şikayetlerin olmasına neden olur.

Cihazla Su Kaçağı Bulma

petek-temizligiGünümüzün en modern ısınma araçlarından biri olan kombiler bazen arıza yapabilir. Bu arızalar genellikle kombilerin petekleri ısıtmamasından dolayı anlaşılır. Bazen oluşabilecek olan bir su kaçağı tüm tesisatı verimsiz bir hale getirebilir. Bunun için bu su kaçaklarının tespit edilmesi gerekir. Tesisatta su kaçağı tespiti yapmak için öncelikle dış tesisatta su kaçağı olup olmadığı tespit edilmelidir. Bunun için kuru bir bez yardımı ile tesisatın görünen yerleri kontrol edilmelidir. Yapılan kontrollerde bezin ıslanması kombi tesisatında su sızıntısı olduğunu gösterecektir. Bu durumda yapılması gereken arıza veren parçanın değişiminin yapılmasıdır. Bu sayede arıza giderilecek ve tesisatta su kaçağı problemi ortadan kalkacaktır. Fakat dış tesisatta su kaçağı tespiti yapılamaz ise sıkıntı görünmez tesisatta demektir. Bu durumda yapılması gereken uzman bir ekipten yardım alınmasıdır. Çünkü günümüzde uzman ekipler cihazla su kaçağı bulma yöntemini kullanırlar. Bu sayede bu sorunun tespitini yapılması sırasında hiçbir yerin kırılmasına gerek kalmaz. Bu ekipler cihazla su kaçağı bulma işlemlerini yaparken genellikle akustik dinleme cihazları kullanırlar. Bu sayede hiçbir yer kırılmadan arıza tespiti yapılmış olur. Ayrıca tespit edilen bölge termal kameralı cihazlar ile bilgisayar ekranına aktarılır. Bun görüntüler incelenerek yapılan çalışmalarda kimi zaman kırım işlemi yapılmadan arıza giderilebilir. Bundan dolayı böyle bir problem olması durumunda bu ekiplerden yardım almak gerekir. Yani kombi su sızıntısı problemlerinde mutlaka sorunlara çözüm bulmak gerekir. Kombilerde su kaçaklarını tespit etmenin en kolay yolu kombi peteklerini sürekli olarak su eksiltme sorununun tespit edilmesi ile anlaşılır. Bundan dolayı peteklerin suyunu kontrol etme işlemi çok önemlidir. Bu sayede arızanın nerede olduğuna dair fikirler oluşacaktır. Kombide arıza olmaması durumunda tesisatta kaçak problemi olduğu anlaşılır. Bundan dolayı peteklerin suyunu kontrol etmek çok önemlidir. Ayrıca peteklerin suyunun azalması düzenli ısınmayı da engelleyecektir. Peteklerin suyunun azalması peteklerin hava yapmasına neden olur. Bu durum da ısınma problemi oluşmasına neden olur. Böyle bir durum ile karşılaşılması durumunda peteklerin havası nasıl alınır bilinmesi gerekir. Bu işlem çok kolay bir işlemdir. Bu sayede daha verimli bir ısınma ortamı oluşabilir. Ayrıca hava yapmayan petekler daha verimli ısınacağından dolayı kombiler daha az yakıt yakacaktır. Bu sayede yakıt tasarrufu yapılacak ve can sıkıcı faturaların gelmesi önlenecektir. Yani peteklerin havası nasıl alınır bilen kombi kullanıcıları daha az fatura ödeyecek ve daha ekonomik ısınacaklardır. Bundan dolayı bu tür işlemleri doğru bir şekilde yapmak oldukça avantajlıdır. Kısaca özetlemek olur ise bazı basit çalışmalar ve bazı tespitler kombi kullanıcıları tarafından kesinlikle yapılmalıdır. Bunlar petek temizlikleri, hava yapmış olan peteklerin havasının alınması gibi işlemlerdir. Bu sayede hem faturalar yüksek gelmeyecek hem de daha sağlıklı bir ısınma sağlanacaktır. Tüm bu işlemler oldukça kolay işlemler olmakla beraber verimliliği arttıran işlemlerdir. Bundan dolayı bu çalışmaların yapılması kombi kullanıcıları açısından çok önemlidir. Yani siz de bir kombi kullanıcısı iseniz bu tür çalışmaları yapmalı ve arıza tespitinde bulunmalısınız. Kendi yapabileceğiniz çalışmaları yapmalı, diğer arızalar için uzman ekiplerden yardım almalısınız. Bu sayede ısınma problemi ortadan kalkacaktır. Bundan dolayı da kombi faturaları beklenenden daha fazla gelmeyecektir. Yani basit çalışmalar yaparak ısınmada daha az para harcama şansınız olabilir.